12 grudnia 2023

Zmiana perspektywy czyli Game Changer w procesie zmiany

Jak to się dzieje, że będąc dokładnie w tej samej sytuacji jednego dnia nie masz siły zwlec się z łóżka i nie widzisz sensu swego istnienia, by kolejnego ruszyć z odwagą do działania, nie tylko trzymając wysoko głowę, ale nawet do tego wszystkiego jeszcze się uśmiechając? To, co robi tę diametralną różnicę to Twoje mentalne nastawienie, na które Ty i tylko Ty masz realny wpływ. Żeby jednak taka zmiana się zadziała - potrzebujesz zadbać o wsparcie z zewnątrz, o kogoś, kto potrafi zmienić Twoją perspektywę, bo tylko wtedy będziesz w stanie zrobić coś inaczej by realnie zmienić swoją sytuację.

 

Kiedy siedzisz zakopana po uszy w swoim życiowym grajdołku, masz mocno ograniczone pole widzenia. Nie jesteś w stanie spojrzeć z boku na swoją sytuację, bo nie masz właściwego punktu odniesienia. Twoje skrzywienie poznawcze, uwarunkowania społeczne i środowiskowe, nabyte przekonania i wpływ najbliższego otoczenia powodują, że nie potrafisz racjonalnie ocenić swoich możliwości do zmiany. Na szczęście może je zobaczyć i Ci je pokazać ktoś z zewnątrz, ktoś, kto ma empatię, wiedzę i odpowiednie doświadczenie.

Dlatego czasem to jedna rozmowa, jeden wysłuchany podcast, obejrzany live, przeczytana książka może wywołać w każdym z nas realną zmianę, bo zmienia się nasza perspektywa, ta mocno skrzywiona optyka, przez którą często przez lata zupełnie nieświadomie filtrowaliśmy swoją rzeczywistość. Kiedy zmienia się Twoja perspektywa, zmienia się Twoje nastawienie, a za zmianą nastawienia - idzie często nowe działanie, bo zaczynasz dostrzegać jego głęboki sens.

 

Tak działa potężna siła zmiany perspektywy, więc kiedy leżysz na deskach życia łykając łzy, poszukaj wsparcia. Ta pomocna dłoń, wspierające słowa, dobre myśli, budujące obrazy mogą spowodować, że zaledwie w ciągu doby zadzieją się prawdziwe cuda. Wstaniesz, otrzepiesz kolana i ruszysz przed siebie z nadzieją, że jeszcze wszystko będzie dobrze. I tyle na początek wystarczy, żebyś rozpoczęła walkę o siebie, bo to ta decyzja to ten kluczowy w tym procesie pierwszy krok, który trzeba wykonać na drodze ku uzdrowieniu.

 

Ja kiedyś o takie wsparcie poprosiłam, dlatego dzisiaj jestem w zupełnie innym miejscu, niż byłam rok temu. Miałam to szczęście, że ktoś mądrzejszy, bardziej doświadczony i życzliwy podał mi swoją pomocną dłoń, kiedy bardzo tego potrzebowałam. Dziś mogę Ci powiedzieć jedno - warto zmienić swoją perspektywę, bo rzeczywistość, która Ci się wtedy objawi, może Cię bardzo mocno zaskoczyć. A nigdy nie jest za późno, żeby wyjść ze swojego grajdołka i zobaczyć jak wtedy wygląda świat.

 

Z miłością

Aga - Holistic Coach

Agnieszka Wójcik

Holistic Coach 

Coaching  Mentoring  Rozwój Kobiet Dojrzałych 

Do stworzenia strony wykorzystano kreator stron www WebWave

Coaching, wsparcie, szkolenia, rozwój

Agnieszka Wójcik

agaholisticoach@gmail.com

 796 10 66 22