29 czerwca 2023

Zacznij malować, a wena przyjdzie z czasem

Kiedy działamy we własnych biznesach najczęściej w stosunku do samych siebie mamy bardzo wygórowane oczekiwania. Wyobrażamy sobie, że wena powinna być zawsze, motywacja na stałym - oczywiście wysokim poziomie,

a determinacja wywalona w kosmos.

O nie Kochana! Tak to jest może w idealnym świecie, a w naszym?

Często brakuje nam po prostu pomysłów, energia się kończy, motywacja spada,

a determinacji od dawna nikt w okolicy nie widział. I co z tym zrobić?

 

Malować Kochana, malować! Nawet wtedy, a zwłaszcza wtedy, kiedy bardzo, ale to bardzo Ci się nie chce. Nie tak dawno w Klubie Przyjaciółek Produktywności, który prowadzę dla Kobiet przedsiębiorczych, przyjrzałyśmy się głównym powodom prokastynacji, wśród których znalazły się: relaks przedkładany nad obowiązki, nadmiar zaległych rzeczy, niemożność pogodzenia obowiązków domowych z pracą zawodową, strach przed oceną, brak jasno obranego celu, brak pewności siebie, złe nawyki związane z zarządzaniem sobą w czasie, które ciężko jest samej zmienić oraz brak sprecyzowanej grupy docelowej.

 

Ile kobiet i ich biznesów, tyle historii i powodów prokastynacji, ale łączy je jedna rzecz, a mianowicie jej ewentualne niewesołe skutki. Na dłuższą metę prokastynacja może niestety powodować, że: stoisz w miejscu zamiast się rozwijać, czujesz stres i niepokój związany z zaległościami, nie wykorzystujesz okazji, masz złe relacje

z innymi, tracisz pewność siebie,

a w efekcie Twój biznes leży i kwiczy...Wniosek? Nic tak pozytywnie nie wpływa na jakość naszego życia, a co za tym idzie również na jakość naszego biznesu, jak samodyscyplina!!!

Nawet Twoja wrodzona inteligencja, pieniądze, uroda i wrodzony wdzięk nie pomogą Ci osiągnąć tak wiele, jak dobre, codzienne nawyki związane z konstruktywnym działaniem.

 

Dlatego od teraz bierz swój pędzel do ręki i czy Ci się to podoba, czy nie - maluj i w tym czasie, kiedy konsekwentnie robisz swoją robotę spokojnie czekaj na wenę. Bo kiedy wreszcie przyjdzie - będzie Ci wtedy łatwiej i poczujesz to słynne FLOW, kiedy praca idzie lekko i sprawia Ci autentyczną radość. Ale musisz pamiętać, że w takim stanie się bywa, a nie - się jest permanentnie.

 

Dlatego odpuść sobie nierealne oczekiwania rodem z bajek - tylko rób swoje. Bo wygrywają Ci co malują, a nie Ci, którzy czekają na wenę.

 

Życzę Ci dzisiaj determinacji w systematycznym machaniu pędzlem.

A jak robota Ci nie idzie - przestań czekać na cud i poszukaj wsparcia. Coach może być tutaj dobrym rozwiązaniem, bo narzędzia, które stosuje wspierają rozwój

i zachęcają do proaktywności.

Bo jeśli chcesz mieć progres - istotne jest, abyś ruszyła do przodu i zaczęła malować, bo ani się nie obejrzysz - a zorganizujesz swój wernisaż!

 

Z miłością

Aga - Holistic Coach

Agnieszka Wójcik

Holistic Coach 

Coaching  Mentoring  Rozwój Kobiet Dojrzałych 

Do stworzenia strony wykorzystano kreator stron www WebWave

Coaching, wsparcie, szkolenia, rozwój

Agnieszka Wójcik

agaholisticoach@gmail.com

 796 10 66 22