18 października 2023

Wolny wybór - co on właściwie oznacza?

Pewnie się nad tym nie zastanawiasz zbyt często, ale miejsce, w którym dzisiaj jesteś i to, jak się obecnie czujesz, zależy właśnie od Twoich wczorajszych wyborów. Jeśli nie jesteś zadowolona z tego co widzisz i jak się dzisiaj miewasz, trzeba sobie jasno powiedzieć, że coś poszło bardzo nie tak... Może już nadszedł ten czas, żeby wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć dokonywać lepszych wyborów, bo Twoje jutro może być przecież lepsze niż dziś.


Czy jest sens zagłębiać się teraz w to, dlaczego tak to się poukładało, że jesteś delikatnie mówiąc niezadowolona? Tak, ale tylko po to, żeby sprawdzić, czy od lat nie powielasz tych samych zachowań i schematów, które Ciebie samą sabotują i nie pozwalają Ci żyć życiem na jakie zasługujesz.

Jeśli wyraźnie zobaczysz schemat, który Tobie nie służy, to go może w końcu złamiesz i ten jeden raz przynajmniej będziesz miała szansę postąpić inaczej, by sprawdzić co Ci to ostatecznie przyniesie. I chociaż Twoje dzisiejsze wybory mogą nie być ani łatwe, ani akceptowane przez Twoje najbliższe otoczenie - to najważniejsze jest to, że są Twoje. Pamiętaj, że zawsze możesz wybrać w zgodzie ze sobą, nawet jeżeli wcześniej z różnych względów wybierałaś inaczej.


Warto też uświadomić sobie zawczasu, że Twoje dzisiejsze zamartwianie się nie rozwiąże Twoich jutrzejszych problemów, więc zamiast snuć czarne scenariusze – dziś wybierz inaczej. Więcej dobrego przyniesie Ci przecież zastanawianie się co możesz zrobić jutro, żeby poczuć się choć trochę lepiej. Czas i tak upłynie, a to Ty ostatecznie decydujesz na co go przeznaczysz.

Jeśli jednak widzisz, że utknęłaś w miejscu, ale jakoś nie widzisz światełka w tunelu, a czujesz wewnętrzną niezgodę na obecne status quo – rozważ wejście w proces coachingowy, bo ćwiczenia i narzędzia, które oferuje ta forma wsparcia, potrafią otworzyć oczy, poszerzyć horyzonty, zmienić perspektywę, a w efekcie spowodować zmianę, o którą Ci chodzi.

 

Nie bądź bierna, nie czekaj siedząc w letargu na jakiś cud, spokojnie patrząc na wybory innych. Weź sprawy w swoje ręce i spróbuj zawalczyć o siebie, bo nic się nie zmieni, jeśli Ty nic nie zmienisz.

Masz wolny wybór, to go w końcu dokonaj po swojej myśli, bo bierna to już byłaś...

Z miłością

Aga - Holistic Coach

 

Agnieszka Wójcik

Holistic Coach 

Coaching  Mentoring  Rozwój Kobiet Dojrzałych 

Do stworzenia strony wykorzystano kreator stron www WebWave

Coaching, wsparcie, szkolenia, rozwój

Agnieszka Wójcik

agaholisticoach@gmail.com

 796 10 66 22