13 czerwca 2023

Wejść, czy nie wejść w proces coachingowy? Oto jest pytanie!

Kiedy mierzysz się z jakimś problemem czy wyzwaniem, które już od dłuższego czasu boleśnie Cię uwiera nie dając Ci spokoju i wyraźnie czujesz, że nie udźwigniesz tego tematu sama bez pomocy z zewnątrz – rozważ poważnie coaching, bo to genialne wprost narzędzie, które może Ci zaoferować realne wsparcie. Jeśli wciąż nie wiesz, czy to droga dla Ciebie - sprawdź sama kto najczęściej decyduje się coaching.
 

Kto najczęściej decyduje się na Coaching?

 

Na proces coachingowy najczęściej decydują się osoby będące w impasie lub mające spory problem w życiu osobistym lub zawodowym, których sytuację można opisać tak:

 

Mają już odpowiednią wiedzę, doświadczenie oraz umiejętności w jakiejś dziedzinie, ale z nich z jakiś niewyjaśnionych przyczyn nie korzystają - nie wierzą w siebie, sabotują swoje działania, nie potrafią ruszyć z miejsca, nie umieją podjąć decyzji co do kierunku działania.

 

Żyją na w miarę zadowalającym poziomie, ale od dłuższego czasu kręcą się w kółko, nie widzą efektów swoich działań i nie mogą ruszyć do przodu, bo obecne strategie i zachowania już nie działają. Potrzebują wsparcia, żeby zwiększyć swoją efektywność.

 

Mają jakiś poważny problem, są wypaleni, często również przechodzą kryzys czy to w obszarze życia osobistego, zawodowego czy zdrowotnego i potrzebują profesjonalnego wsparcia, żeby sobie z nim poradzić.

 

Zatem czy ten coaching jest dla mnie?

 

Tak, jeśli w jakiejś istotnej dla Ciebie sferze życia utknęłaś w martwym punkcie, miotasz się bez celu, czujesz się zagubiona, sfrustrowana, bezsilna i pilnie potrzebujesz dokonać jakiejś konkretnej przemiany, bo czujesz, że za chwilę zwariujesz.

 

Dlatego jeśli na przykład potrzebujesz:

 

podjąć ważną życiową decyzję

zmotywować się do rozpoczęcia nowego etapu w życiu osobistym lub zawodowym

ukończyć studia, kurs, ważny projekt

wybrać inną drogę zawodową

poprawić swoje relacje

poprawić jakość życia

zadbać o swoje zdrowie

zredukować poziom stresu

uwolnić się od ograniczających Cię przekonań.

wydostać się z kryzysu

odnaleźć sens i radość życia

poprawić swoją sytuację życiową czy biznesową

 

to jak najbardziej coach służy Ci swoją pomocą.

 

Jak widzisz jest nieskończenie wiele tematów, z którymi możesz przyjść do coacha i uzyskać realne wsparcie. Proces coachingowy jest po to, aby pokazać Ci, że masz zasoby i realne możliwości, aby ruszyć do przodu i poprawić jakość swojego życia na wielu jego poziomach. To właśnie dzięki coachingowi może się zadziać wiele pozytywnych zmian w Twoim życiu – o ile wykażesz chęci i pełne zaangażowanie. Wystarczy podjąć decyzję, dać sobie szansę na rozwój i wejść w proces coachingowy.

 

Jednak pamiętaj, że nie będzie to ani psychoterapia, ani szkolenie!

 

Czasem bywa i tak, że już po pierwszej sesji coach jest w stanie stwierdzić, że na tym etapie coaching to nie jest proces odpowiedni dla Ciebie. W takim przypadku od razu przekieruje Ciebie do innego specjalisty – bo może się przecież okazać, że potrzebna jest Ci praca na zupełnie innym poziomie niż tylko coachingowym. I to też jest ok. – bo dostaniesz pomoc i wskazówki co możesz zrobić dalej, aby iść na przód.

 

Z miłością,

 

Aga - Holistic Coach

Agnieszka Wójcik

Holistic Coach 

Coaching  Mentoring  Rozwój Kobiet Dojrzałych 

Do stworzenia strony wykorzystano kreator stron www WebWave

Coaching, wsparcie, szkolenia, rozwój

Agnieszka Wójcik

agaholisticoach@gmail.com

 796 10 66 22