14 czerwca 2023

Gra o siebie – to najważniejsza rozgrywka Twojego życia

Każdego dnia sama ze sobą toczysz Wewnętrzną Grę. Twoimi przeciwnikami są nerwowość, rozproszenie, a przede wszystkim brak wiary w siebie. Ty chcesz w niej wygrać prawda? Twój umysł musi być skupiony i pozostawać w totalnej harmonii z ciałem. Ta recepta na sukces wzięła się z kortu tenisowego i jest istotą dzisiejszego coachingu.


Coaching to dla wielu osób nadal stosunkowo nowa dziedzina samorozwoju, a okazuje się, że
rozpoczęła się już w latach 70-tych ubiegłego wieku, kiedy to trener tenisa T. Gallwey zauważył, że z dwóch zawodników na podobnym poziomie umiejętności, przewagę zdobędzie ten, który ma pozytywne nastawienie. Niby nic nowego, ale wtedy Jego odkrycie to był prawdziwy przełom w podejściu do treningu sportowców, który do tej pory skupiał się na przygotowaniu fizycznym, ich technice gry, wytrzymałości i gibkości, a nie na mindsecie, który jak wiadomo już dzisiaj jest tak samo
ważny – jeśli nie ważniejszy! Bo ciało robi to co pomyśli głowa!


Z jego obserwacji wynikało, że zawodnicy na pewnym poziomie zaawansowania, pomimo intensywnego treningu, nie poprawiali już znacząco swoich wyników. Trener zastosował wtedy elementy szeroko rozumianej pracy z nastawieniem, czyli tzw. „wewnętrzną grą”. Okazało się, że
zmiana dotychczasowego sposobu myślenia, czyli wyeliminowanie negatywnego oceniania własnej
gry, krytycznych myśli, ograniczających przekonań w stylu „nie dam rady”, „nie da się” - znacząco poprawiło wyniki nawet bardzo doświadczonych zawodników.


Właśnie ta prawidłowość - rodem z kortu tenisowego, stoi u podwalin dzisiejszego coachingu! Co ciekawe – do tej pory „Wewnętrzna Gra” Gallwey’a, to światowy bestseller, w którym można znaleźć wiele ćwiczeń na koncentrację, relaks i konstruktywny dialog wewnętrzny, które wywodzą się z psychologii i filozofii ZEN.


Okazuje się, że to właśnie trening mentalny i zmiana dotychczasowych zachowań jest często jedyną
skuteczną receptą na impas, brak wyników i satysfakcji w Twoim życiu. Często robisz coś przecież
stosunkowo dobrze, masz odpowiednią wiedzę i szerokie kompetencje, ale z jakiś niewyjaśnionych powodów od dłuższego czasu stoisz w miejscu bezproduktywnie kręcąc się w kółko, a przecież nie o to Ci w życiu chodzi, prawda?


W dzisiejszej, tak szybko zmieniającej się rzeczywistości, stare strategie często już nie działają, a na nowe nie masz ani siły, ani pomysłu. Być może schemat, w którym kiedyś byłaś po prostu już Ci nie
służy, a życie stawia przed Tobą nowe wyzwania, z którymi trudno jest sobie poradzić samodzielnie.


Dlatego, jeśli chcesz ruszyć do przodu – spróbuj coachingu, bo będąc w tzw. bieżączce, bardzo trudno
jest samej obiektywnie spojrzeć z boku na swoje życie i codzienne wybory, przełamać starą rutynę i zmienić myślenie.


Swoją osobistą zmianę możesz zacząć już od dzisiaj zadając sobie to jedno kluczowe pytanie: Jaką
wewnętrzną grę prowadzę teraz ze sobą - jestem dla siebie wsparciem czy największym krytykiem? Bo żeby wygrać na korcie życia – najpierw musi wygrać Twoja głowa.


Z miłością,


Aga - Holistic Coach

Agnieszka Wójcik

Holistic Coach 

Coaching  Mentoring  Rozwój Kobiet Dojrzałych 

Do stworzenia strony wykorzystano kreator stron www WebWave

Coaching, wsparcie, szkolenia, rozwój

Agnieszka Wójcik

agaholisticoach@gmail.com

 796 10 66 22